Arıza Tespit

2000’li yıllardan itibaren üretilen tüm araçların yerleşik bir arıza kayıt donanımı bulunur. Aracın hayati bileşenlerinde bulunan sensörler bu donanıma sürekli bilgi aktarır ve araç hakkında detaylı bir bilgiye erişmek bu şekilde mümkün olabilmektedir. Fabrika değerlerinden sapma durumunda aracın uyarı mekanizması, sürücüye göstermese de arızaları hafızasında biriktirir. Arızalar giderilmiş olsa dahi, servis tarafından silinmeden hafızada kalır. Bunun yanında yinelenen arızalar silinse dahi saniyeler içerisinde tekrar hafızaya işlenir. Özellikle motor ile ilgili bir çok detaylı bilgiye buradan ulaşılabilmektedir. Bilhassa turbolu araçlar ve hassas elektrik donanımı bulunan araçlar için bu test oldukça önemlidir. Biz Antalya oto ekspertiz hizmetlerimiz kapsamında arıza tespit işlemlerini standart olarak sunuyoruz. Merkezimizde Antalya ekspertiz uygulamalarımız için tüm marka ve modellerin analizlerini yapabilen cihazlarımız bulunmaktadır ve dakikalar içerisinde aracın herhangi bir sorunu olup olmadığını anlayabiliyoruz. Siz de oto ekspertizde kalibrasyonu yapılmış donanımlar ile hizmet almak bizim hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz.

Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Her aracın, arıza kayıt bilgisayarına bağlanabilmek sahip olduğu bir soket bulunur. Evrensel olarak tüm araçlarda aynı standartlarda temin edilen bu sokete özel bir yazılım ile donatılmış arıza tespit bilgisayarı bağlanır. Bağlantı kurulduktan sonra aracın marka ve modeline uygun biçimde hafızaya giriş yapılır. Diagnostik test aşamasında, aracın arıza kayıtları incelenir ve mevcut durumu hakkında bilgi toplanır. Bu test araçtaki tüm sistemleri tarar ve arıza sensörü bulunan tüm donanımlardan bilgi toplar. Ayrıca motor devir oranı, sıkıştırma oranı ve turbo devri gibi veriler de bu yöntemle toplanır. Eğer aracın fabrika verileri ile bu değerler arasında herhangi bir uyumsuzluk var ise bu rapor edilir ve manuel olarak kontrolleri yapılır. Tüm taramalar yapıldıktan ve onaylandıktan sonra işlem tamamlanır ve rapor oluşturulur.

Arıza tespit hizmetini tek başına alabileceğiniz gibi bu hizmeti Antalya oto ekspertiz hizmetlerimiz dahilinde de alabilirsiniz. Oto ekspertiz hizmetlerimiz içerisinde arıza tespitini standart olarak yapıyor ve raporlarımıza ekliyoruz.

Güvenilir Oto Ekspertiz Uygulamaları

Antalya oto ekspertiz uygulamalarımızda sizlere lisanslı donanımlarla hizmet veriyoruz. Bu sayede tutarlı ve kesin sonuçları elde edebiliyorsunuz. Yetkili teknik servisler ile aynı standartlarda ölçüm ve değerlendirme yapabildiğimiz donanımlarımız, sizlere en iyi oto ekspertiz süreçlerini sağlayabilmemiz için sürekli güncelleniyor ve kalibrasyonları gerçekleştirilir. Toplam kalite standartlarında yetkili bir merkezden oto ekspertiz hizmeti alabilmek için bize şimdi ulaşın. Size de hizmet vermekten memnuniyet duyacağız.