Sonuç Ekspertiz Raporu

Oto ekspertiz işlemlerinde kuşkusuz resmi rapor sürecin belgelendirilmesi bakımından büyük öneme sahiptir. Bu noktada Antalya oto ekspertiz hizmetlerimiz ile diğer herhangi bir işlem karşılaştırılmamalıdır. Bizim Antalya ekspertiz hizmetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz uygulamalar da, sunduğumuz rapor da, uluslar arası standartlarda detaylı süreçleri ifade eder. Resmi olarak Nisan 2019’dan itibaren ikinci el araç alım satımlarında zorunlu hale gelecek ekspertiz zorunluluğunu karşılayan niteliklerde rapor sunumları işlemlerimiz neticesinde sizler için hazırlanmakta ve ıslak imzalı biçimde sunulmaktadır.

Sonuç ekspertiz raporu belgemiz, bizi test ettiğimiz tüm unsurlar noktasında sorumlu konuma getirir. Kanun gereği yaptığımız testleri objektif biçimde ve bilimsel veriler ışığında gerçekleştirmek durumunda ve test talep eden müşteriye kesin bilgiler sunmak zorundayız. Aksi halde belge geçerli olmayacaktır. Biz hiçbir şekilde müşterilerimizin mağdur olacağı işlemleri gerçekleştirmiyor ve maksimum hassasiyetle sürdürdüğümüz işlemlerimizi ayrıntılı dokümanlarla sonuçlandırıyoruz. Bizden alacağınız oto ekspertiz hizmetleri neticesinde araç hakkında kesin sonuçlar elde edebileceksiniz.

Sonuç Ekspertiz Raporunda Hangi Veriler Yer Alır?

Standart oto ekspertiz uygulamalarımızda;

  • Motor Performans Testi
  • Arıza Tespit
  • Boya Kaporta Testi
  • Süspansiyon Testi
  • Alt Kontrol Testi
  • Fren Testi
  • Yanal Kayma Testi
  • İç / Dış Ekspertizi

Aşamaları gerçekleştirilerek, tüm testler ayrıntılı biçimde rapora dahil edilir. Bu aşamalar evrensel oto ekspertiz uygulamalarının genel-geçer safhalarıdır. Tüm marka ve model araçlar için, detaylarında araç özelliklerine bağlı olarak farklar olabilmekle birlikte bu safhalar uygulanır.

Oto Ekspertiz Kanuni Zorunluluk

2018 yılında çıkarılan yönetmelik uyarınca, oto ekspertiz ikinci el araç alım satımında zorunlu hale getirilmiş, uygulama başlangıcı nisan 2019 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten itibaren araç alım satımlarında, ekspertiz yapılması ve alıcıya sunulması zorunlu olacaktır. Mağduriyetlerin yaşanmaması için yetkilendirilmiş kuruluşlarca verilecek ekspertiz raporları satış belgelerinin bileşeni olarak sayılacaktır.

Bu sayede araç hakkında detaylı teknik analiz yapılacak, ayrıca şasi ve motor numaraları ile kilometre bilgilerindeki hile durumlarında yaşanan mağduriyetlerin de önüne geçilmiş olacaktır. Sonuç Ekspertiz raporu; Antalya oto ekspertiz hizmetlerimizde, sizlere sunduğumuz resmi bir belgedir. Mobil ekspertiz uygulamalarımız kapsamında uzak noktadaki araçların inceleme raporlarını da kapsayan bu belgeler, bütünüyle uzmanlığımızla hazırlanmakta ve sorumluluğumuz altındadır. Profesyonel ve uluslar arası standartlarda Antalya ekspertiz hizmeti almak iççin bizden hemen randevu alabilirsiniz. Firmamız yılın her döneminde sizlere hizmet sunmaktadır.