Süspansiyon Testi

Tüm motorlu taşıtlar için, sürüş güvenliği ve konfor unsurlarının başında kuşkusuz yürüyen aksam ve süspansiyon gelir. Bu bileşenler, aracın değişebilen parçaları olmakla birlikte, ağır masrafları ortaya çıkarabileceğinden bilhassa ikinci el araç alımı sırasında özenle analiz edilmesi gereken donanımlardır. Süspansiyon testi, oto ekspertiz uygulamalarımızda önemli safhalardan bir tanesidir. Ön ve arka düzenin fabrika standartlarında hizmet veriyor olduğunun analizinin yapıldığı bu süreçte, sürüş güvenliği ve konfor bakımından herhangi bir risk bulunmadığı onaylanır ve kısa vadede herhangi bir maliyet unsurunun olup olmadığı tespit edilir. Yani Antalya oto ekspertiz işlemlerimizde yapılan analizler, hazırdaki arızaların değil, muhtemel arızaların da tespit edilebildiği detaylı uygulamalardır. Uzman personelimiz tarafından verilen hizmetlerimiz, gelişmiş donanımların ve test araçlarının kullanıldığı süreçlerdir.

Süspansiyon Testi Nasıl Yapılır?

Süspansiyon testi, aslında alt kontrol testi ve yanal kayma testi işlemlerinde kontrol edilen bileşenlerin bir kısmının, yeniden farklı kriterlere göre değerlendirilmesi sürecidir. Rot, rot mili, salıncaklar, akslar gibi bileşenlerle birlikte;

  • Amortisör ve amortisör takozları
  • Yaylar
  • Viraj demiri ve lastikleri
  • Salıncaklar
  • Tekerlek bilyaları
  • Şaft

Gibi donanımların kontrolünü içerir.  Bu bileşenlerin aracın güvenli seyri noktasında en önemli unsurlar odluğu uluslar arası güvenlik protokollerinde belirtilmiştir. Bu nedenle oto ekspertiz işlemlerinde de, bu yönde yüksek hassasiyet söz konusudur. Testler gelişmiş test araçları kullanılarak yapılır ve hata payı minimum seviyededir. Ayrıca, test işlemlerinde araç türüne uygun karşılaştırma yöntemleri söz konusudur. Elbette her aracın özelliği aynı değildir ve analiz aracın sahip olması gereken nitelikler üzerinden yapılmalıdır. Bu kapsamda, Antalya oto ekspertiz hizmetlerimiz, sizlere en doğru sonuçları üretebilmek için gelişmiş yöntemleri içerir.

İkinci Elde Güven İçin Antalya Oto Ekspertiz Hizmetleri

İkinci el araç alımlarınızda, araca tam anlamı ile güvenebilmenizi sağlayacak en efektif çözüm, bizim sizlere sunacağımız Antalya ekspertiz hizmetleridir. Bir çok farklı oto tamir bakım servisinin ayrı ayrı analiz etmesi gereken unsuru, biz sizin için tek kalemde analiz edebilir ve sorumluluk belgesi ile garanti altına alırız. Oto ekspertiz noktasında akredite edilmiş yetkili bir kuruluş ile bu işlemleri gerçekleştirerek, kısa vadede büyük sorunlar yaşamak bir yana, orta vadede aracınızı güvenle kullanabilir, araç hakkında tüm detaylara eksiksiz biçimde hakim olabilirsiniz. Bizimle şimdi iletişime geçerek randevu almanız durumunda, dilerseniz test merkezimizde oto ekspertiz hizmetleriniz alabilir, dilerseniz adresinizde mobil oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.